TAASKASUTUSKUNINGANNA | Monika Uldrich loob imelisi rõivaid!

Lisete Lige
18.10.2022
Monika loomingu käekiri on juba kord selline, et igaüks seda välja ei kannaks. Kuigi tagasihoidlik eestlane särtsakuse ja kiiksudega rõivastusega naljalt ei lepi, tunnistab rätsep, et püsikliente tal siiski leidub. | Remo Tõnismäe

Rakvere südames on kogukonnale tuttav koduste toitude pubi Kurva Kodu, mille perenaine Monika on lisaks kokkamisele loominguline ja filigraanne õmbleja. Kui päeva esimeses pooles on võimalik pubist saada toekas kõhutäis, siis pärast seda lukustab naine end ärklikorrusele õmblema kõikvõimalikest tekstiilijääkidest kleite, mantleid või jakke. Oleneb, mis tuju või ilm parasjagu on.

Nagu rätsepatele omane, sai ka Monika esmase huvi käelise tegevuse vastu just kodust. Ema oli suures õmblusvabrikus tööl ning lubas tütrel kaasas käia ning tühjad poolid nukkudena kasutusele võtta ja mänguliselt kangajääkidest rõivaid selga sättida. Veel vallutas Monika väikelapsena Tallinna moelavasid. Kodukandist Jõhvist pandi kõik soovijad bussile ning sõideti Tallinnasse moodi kaema. „Mingi aeg olid igasugu keebid moes ning neid oli vaja ju moešõul eksponeerida, kapuuts peast võtta, nöörid lahti tõmmata. Ega siis väike laps sellega hakkama saa. Kapriisne plika nagu ma olin, käratasin esireas istuvale emale – aita ometi!“ naerab Monika, kes tänaseks on firmamärgi MonEril all tegutsedes tuntud kui täiesti teisest puust loovõmbleja. Tema õmblusmasina alt ei sünni mitte iialgi ühesuguseid rõivaid.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid