SAAME TUTTAVAKS! Tõstamaa käsitöölised hoiavad oma kogukonda ja pärandkultuuri

Lisete Lige
07.03.2022
Tere tulemast: imearmas Tõstamaa Käsitöö Pood ootab alati soojalt külla nii omasid kui ka esmakordseid uudistajaid. | Eveli Ilvest

Tõstamaa on Pärnumaa pärl, kus kohalikud hindavad kõrgelt oma pärandkultuuri ja tegelevad õhinal käsitööga. „Kõik me käsitööringid ja kursused, pood ja programmid on nagu üks tore mäng, milles saavad kõik vabatahtlikult kaasa teha,“ hõiskab Tõstamaa käsitöökogukonna eestvedaja Anu Randmaa.

Tõstamaa poeb südamesse oma mereäärsete külade, kadaka- ja kivirohkete sopistunud salarandade, karjamaade ning kokkuhoidva kogukonnaga, kus väärtustatakse oma juuri, pärandkultuuri ja kohalikke maitseid. Pole siis ime, et Tõstamaa aleviku ümbruses on kogutud kokku kõiksugu kultuuri pakkujad – käsitöölised, toitlustajad, majutajad – ning vormitud igast oskusest, teenusest ja teadmisest kokku ühine kogukonda üles ehitav turismi- või huvihariduslik keskus.Tõstamaa aleviku südames tegutsevad üha laienev Tõstamaa Käsitöökeskus ja huviharidust pakkuv Pärnu Kunstide Kooli Tõstamaa maja ning mõni sammuke eemal asub imearmas Tõstamaa Käsitöö Pood, mis müüb kaunist kohalikku käsitööd. Huvitegevust pakutakse nii lasteaiaealistele kui ka teismelistele ja täiskasvanutele, keskmes ikka ehe eesti käsitöö ja keraamika.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid