SAAME TUTTAVAKS | Kadriorus kohtuvad aktiivsed eakad 

Lisete Lige
06.12.2022
Käsitöötoas on istet võtnud Poska maja perenaine Reet ning Siiri, Helju ja Mare. Siin tehakse puhtamaid käsitöötehnikaid, mille kõrvale saab ka kohvitassi võtta. Seintel ja riiulitel on aga käsitööväljapanekud. | Erki Pärnaku

Tallinnas kauni Kadrioru südames pulbitseb ajaloolises Poska tänava majas Vanurite Eneseabi- ja Nõustamiskeskus (VENÜ). Ühine koosveedetav aeg ligi 40 erinevas huviringis pakub vaheldust ja rõõmu nii keelte õppimisel, käsitöö tegemisel kui ka harivate loengute kuulamisel.

Proua Reet Võrk, Poska maja perenaine, jutustab lähemalt üheskoos Siiri Ristikivi, Krista Perlingu, Mare Perti ja Helju Kukega, kuidas ühised ettevõtmised alguse said ning mida hetkel ühing eakatele pakub.

Kel mahti mõnusaks jalutuskäiguks Kadriorus, võiks kindlasti uudistada Poska tänaval asutvat VENÜ keskust. See on igapäevaselt avatud ning valmis igat uudistajat vastu võtma. Tõeliselt kaunis 20. sajandi algul valminud hoone mahutab pikki koridore, avatud eesruumi, mis ulatub läbi mitme korruse; garderoobi, kööki ja suuremat söögisaali, valgusküllast verandat ning mitmeid eraldi ruume, kus toimuvad mitmesugused huvitegevused. Koridorides ringi jalutades saab imetleda kunsti- ja käsitööringides osalenute maale, seinavaipu, tikkimis- ja õmblustöid. Igal väiksemal ruumil on oma funktsioon, olgu siis õmblus- või kunstiateljee näol, keeleklassina või muusikasaalina. Hoonest ei puudu ka õdus raamatukogu, kus sirvida ajakirju või võtta ette mõne romaani lugemine.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid