Peatoimetaja veerg | Nüüd jälle kõik õide puhkeb

Laura Karro
12.04.2024
Peatoimetaja veerg | Andra Strandberg

Kevad on mu absoluutne lemmikaastaaeg! Linnukoor akna taga, voolavad ojakesed, tegusad sipelgad pesas ja esimesed lume alt välja tungivad rohelised libled …

Lumi- ja märtsikellukesed ning kõik teised õrnad lilled, mis aia ääres ja teeveerel esimestena tärkavad, on hea tõestus aasta- kui eluringi toimimisest. Pärast pikka talve tuleb jälle parem aeg.

Selles ajakirjanumbris olemegi tõstnud esikohale taimed. Isetegija saab võtta ette lillekujuliste kõrvarõngaste valmistamise, taimornamentide pükstele joonistamise või lehemustri seelikusse kudumise. Lisaks räägime kohaliku oshibana ehk pressitud lillede seadmise kunsti viljeleja ja fänni Kaiga – see isutas meidki metsa korjele minema. Kohtusime ka Tiiu ja Lauraga, kes tegutsevad MOMU aias ja selle ümber. Kuidas sealne aiakogukond alguse sai ja mida seal tehakse, loe ajakirjast või veebist.

Soojemat kliimat tervitame ka erinevate rõivamudelitega. Näiteks selgitab õmblustoimetaja Kristiina, kuidas valmistada kerge meeste pintsak või Chaneli stiilis jakk. Käsitöötoimetaja Ruta aga õpetab kuduma uusi mustrikombinatsioone ning selgitab, kuidas heegeldada armas vanaemaruutudest boolero.

Kuulutame välja ka sallikonkursi tulemused. Meil on alati väga hea meel kõigi osalejate üle, aplodeerime tehtud töid nähes ja imetleme tegusate inimeste osavaid käsi. Vaata lähemalt, kes millises kategoorias võitis ja mis auhindu noppis. Järgmise konkursi kuulutus on ka väljas, leiad selle ajakirjast või veebist. Pane mõte idanema!

 

Kena kevadet!

Laura

Ohh, küll see kevad on ikka ilus aeg ... | Andra Strandberg

Sarnased artiklid